Microsoft prodloužil majitelům nových PC lhůtu na přechod na Windows 10

Uživatelé PC běžících na operačních systémech Windows 7 a 8.1 a obsahujících procesor Intel Core šesté generace dostali o rok delší lhůtu na přechod na Windows 10. Nově tak mají čas do července 2018. Microsoft k tomuto kroku přistoupil po negativních reakcích partnerů a zákazníků.

Microsoft prodloužil majitelům nových PC lhůtu na přechod na Windows 10Microsoft částečně ustupuje ze svého plánu zkrátit podporu Windows 7 a Windows 8.1 běžících na šesté generaci procesorů Intel Core. Zatímco počátkem roku společnost uvedla, že takoví uživatelé musejí do roku a půl přejít na Windows 10, nyní jim prodloužila lhůtu o další rok. Důvodem byly ohlasy podnikových zákazníků a partnerů.

Společnost svůj krok odůvodňovala tím, že oba systémy, zejména pak „sedmičky“, jsou příliš staré na to, aby dokázaly plně využít potenciál nových čipů. Tomuto argumentu příliš nevěřili někteří analytici, kteří jej interpretovali jako součást snahy „dotlačit“ uživatele k přechodu na Windows 10 .

Majitelé počítačů s nejnovějším procesorem od Intelu a starším operačním systémem nyní budou moci „trpět nevyužitím plného potenciálu“ až do 17. 7. 2018. Po tomto datu již nebudou Microsoft ani jeho partneři garantovat dostupnost aktuálních ovladačů a dalších aktualizací důležitých pro chod zařízení.

Na rozdíl od dřívějších prohlášení Microsoftu však budou uživatelé po tomto datu přinejmenším dostávat všechny kritické bezpečnostní aktualizace. Původně bylo poněkud neurčitým způsobem řečeno, že půjde pouze o některé z nich.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře