Microsoft prodlouží podporu starších verzí Windows Server a SQL Server o šest let

... ale samozřejmě pouze těm, kdo si připlatí za novou službu Premium Assurance. Ta zaručí šest let bezpečnostních patchů nad rámec standardní desetileté podpory. Nabídka platí pro verze 2008 a pozdější.

Microsoft prodlouží podporu starších verzí Windows Server a SQL Server o šest letMicrosoft představil novou možnost pro uživatele starších verzí systémů Windows Server a SQL Server, kteří nechtějí přecházet na nejnovější edice. Pokud si tito uživatelé zakoupí novou službu Premium Assurance, získají šest let podpory navíc.

Tato možnost se u obou systémů vztahuje na verze 2008 a pozdější, podmínkou je zakoupení Premium Assurance ještě v průběhu standardní desetileté podpory dané verze systému. Ta u verzí 2008 a 2008 R2 obou systémů vyprší v červenci 2019, resp. lednu 2020.

Nutno dodat, že Premium Assurance poskytne uživatelům pouze bezpečnostní patche označené jako „kritické“ nebo „důležité“. Další podmínkou pak je, aby měl uživatel k předmětným licencím zakoupenou službu Software Assurance.

Kdo dřív přijde...

Microsoft zároveň odmění majitele licencí, kteří si Premium Assurance koupí co nejdříve. Služba bude nyní stát 5 % dosavadních ročních licenčních poplatků. Tento podíl se v červenci 2017 zvedne na 7 %, rok poté na 9 % a rok poté, v červenci 2019, na konečných 12 %.

Premium Assurance se můžeš stát průhlednější alternativou ke službě Custom Support, která je momentálně hlavní možnosti, jak od Microsoftu získat podporu nad rámec standardní doby. Microsoft však tuto službu poskytuje individuálně a veřejně se o ní příliš nemluví.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře