Microsoft prodlouží antivirovou podporu Windows XP do léta 2015

Společnost ustoupila od předchozích rozhodnutí a ještě rok bude podporovat Security Essentials pro Windows XP.

Microsoft prodlouží antivirovou podporu Windows XP do léta 2015Společnost Microsoft oznámila, že navzdory končící podpoře pro třináct let staré Windows XP bude až do července 2015 poskytovat signatury a aktualizace pro svůj antivirový software Security Essentials v rámci tohoto operačního systému.

Microsoft se v rámci pomoci organizacím s dokončením migrace rozhodl pokračovat v poskytování aktualizací anti-malwarových signatur a softwaru pro uživatele Windows XP, a to až do 14. 7. 2015,“ uvedla firma v prohlášení.

Microsoft ještě loni tvrdil, že k 8. 4. tohoto roku ukončí veškerou podporu Windows XP a začátkem tohoto měsíce ještě dodal, že ke stejnému datu dokonce ukončí samotnou možnost stahování Security Essentials pro tento systém.

Tento krok byl vnímán jako poněkud drsný způsob motivace k migraci na novější systémy Windows 7, ale především Windows 8 a 8.1.

Microsoft si to podle všeho rozmyslel. Zdůraznil však, že na celkové ukončení podpory Windows XP tento krok nebude mít sebemenší vliv.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft (Blogging Windows)

Komentáře