Microsoft převezme Nokii ve ztrátě a s klesajícím tržbami

První výzvou pro nového majitele bude zlepšení prodeje Lumií s Windows Phone.

Microsoft převezme Nokii ve ztrátě a s klesajícím tržbamiSpolečnosti Nokia oznámila své finanční výsledky za uplynulý rok a jeho poslední čtvrtletí. Celková čistá ztráta za rok 2013 činila 841 milionů dolarů. Celkové tržby v posledním kvartále byly při 4,75 miliardy dolarů, meziročně o 21 % nižší.

Divize mobilních zařízení a služeb, kterou má převzít Microsoft, vykázala tržby 3,5 miliardy dolarů, meziročně o 29 % nižší.

Přesný počet telefonů, které prodala za minulý rok, společnost nezveřejnila. Oznámila však, že zatímco celkový počet meziročně klesl, prodej samotných chytrých telefonů stoupal.

To však neplatilo pro druhou polovinu roku, kde to bylo přesně naopak, a zatímco celkový prodej stoupal, podíl chytrých telefonů na něm byl nižší.

Vrásky pro Microsoft

Výsledky zřejmě nepředstavují příjemnou zprávu pro Microsoft, neboť osud operačního systému Windows Phone je úzce spjatý s chytrými telefony řady Lumia.

Jejich rostoucí čísla prodeje podle zveřejněných výsledků nestačila pozvednout celkový růst segmentu.

Pro Microsoft, který by měl společnost převzít koncem prvního čtvrtletí tohoto roku, tak bude zvýšení prodeje Lumií jednou z prvních výzev v roli majitele.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře