Microsoft přestane k 31. 10. prodávat OEM výrobcům licence Windows 7

Konec října 2014 bude znamenat konec PC s předinstalovanými Windows 7, ale i ukončení prodeje Windows 8 a 8.1 jako samostatného softwaru.

Microsoft přestane k 31. 10. prodávat OEM výrobcům licence Windows 7Microsoft ukončí k 31. 10. 2014 prodej OEM licencí operačního systému Windows 7 ve verzích Home Basic, Home Premium a Ultimate.

Výjimkou zůstává verze Professional, která dosud nemá stanovené datum ukončení prodeje a dá se očekávat, že zřejmě bude k dispozici až do uvedení nových Windows 10.

Populární „sedmičky“ byly dosud alternativou k nepříliš oblíbeným Windows 8 a 8.1. Po prvním listopadu však tato možnost odpadne a „osmičky“ budou jediným operačním systémem Microsoftu, který bude možné najít předinstalovaný v nových PC.

Změny se však dotknou i poslední edice Windows. Ke stejnému datu, tedy k 31. 10., skončí prodej licencí Windows 8 (nikoliv však Windows 8.1) coby samostatného softwaru. Původní „osmičky" tak budou dostupné jen prostřednictvím OEM výrobců.

Zdroj: IDG News Service


V článku bylo upřesněno sdělení, že k 31. 10. skončí samostatný prodej nejnovějších Windows. Týká se to pouze verze Windows 8, nikoliv však Windows 8.1.
Komentáře