Microsoft přepracovává partnerské kompetence, chce podpořit cloud

Pro zisk kompetence Cloud Business Applications se budou od 1. 7. 2019 započítávat pouze tržby z řešení Dynamics 365. Microsoft tak chce pobídnout partnery, aby se více věnovali cloudovým transformacím v podnicích.

Microsoft přepracovává partnerské kompetence, chce podpořit cloudSpolečnost Microsoft zavede řadu zásadních změn v partnerském programu Business Applications s důrazem na to, aby byli partneři schopní udržet krok s vývojem v oblasti cloudových technologií.

Partneři, kteří budou chtít získat kompetence Cloud Business Applications, musí počítat s tím, že od 1. 7. 2019 se jim nebudou uznávat tržby z on-premise řešení. Započítávat se budou tržby pouze z cloudové platformy Dynamics 365.

Microsoft tak chce vyzvat partnery, aby své zákazníky – zejména ty, jež podnikají v oblasti financí a provozu – více podporovali v zavádění cloudových transformací.

Nové bezpečnostní kompetence

Společnost zároveň plánuje spustit nové bezpečnostní kompetence, které umožní partnerům poskytovat komplexní služby související s bezpečností programů Azure a Microsoft 365, zejména co se týče ochrany dat, aplikací, koncových bodů a identity zákazníků.

Microsoft navíc v následujících měsících představí pokročilejší specializace v rámci Azure Stack, migrace serverů, zabezpečení a týmové práce.

Zvyšujeme investice do výhod, které partnerům pomohou rozšiřovat technické a marketingové možnosti,“ uvedl Toby Richards, globální šéf partnerských programů ve společnosti Microsoft.

Partneři, kteří poskytují služby s přidanou hodnotou a zaměřují se na specializované podnikové aplikace a projekty, jež vyžadují plánování, implementaci, zabezpečování i dodržování předpisů, získají vyšší marže,“ naznačil Richards v příspěvku na blogu.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: kentoh @fotolia.com

Komentáře