Microsoft představuje Loop, nový nástroj pro spolupráci a projektový management

Aplikace Loop, postavená na Fluid Framework, a její interaktivní komponenty sice prozatím nejspíš nenahradí tradiční sadu Microsoft Office, nabízí ale náhled do „poct-officového“ světa.

Microsoft představuje Loop, nový nástroj pro spolupráci a projektový managementSpolečnost Microsoft představila novou aplikaci pro produktivitu s názvem Loop, jež v sobě kombinuje prvky dokumentů tabulek a prezentačních aplikací v jednotném prostoru pro spolupráci.

Přestože je samotná aplikace nová, navazuje na platformu Fluid Framework představenou před dvěma lety. Ta podle Microsoftu odstraňuje bariéry mezi aplikacemi Microsoft 365, umožňuje vkládat grafické prvky do různých aplikací a aktualizovat je v reálném čase více uživateli.

Právě tyto komponenty jsou jedním ze stavebních kamenů aplikace Loop, kde virtuální „stránka“ funguje jako sdílené plátno obsahující různé zdroje informací, které se týkají například konkrétního týmového projektu.

Stránky Loop jsou potom uspořádány do virtuálních „pracovních prostorů“ Loop, čímž poskytují přehled o více dokumentech najednou.

Microsoft uvedl, že prvky Loop budou dostupné v Microsoft Teams, Outlooku a OneNotu na konci listopadu 2021. Zároveň by se měly objevit v aplikacích Office v komerčních licencích řešení Microsoft 365.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře