Microsoft představil ochutnávku cloudové tiskové služby pro podniky

Služba s názvem Universal Print umožní tisk bez přímého propojení zařízení s tiskárnou. Microsoft aktuálně spolupracuje s výrobci tiskáren na uvedení zařízení s nativní podporou služby.

Microsoft představil ochutnávku cloudové tiskové služby pro podnikySpolečnost Microsoft tento týden dala nahlédnout na novou čistě cloudovou službu Universal Print. Služba bude určená pro zákazníky s Windows 10 Enterprise nebo Windows 10 Education.

Microsoft popisuje Universal Print jako službu založenou na předplatném Microsoft 365; z dalších podpůrných dokumentů pak vyplynulo, že zákazníci budou potřebovat licenci, což může znamenat, že půjde o dodatečnou placenou službu.

Podobně jako služby cloudového tisku jiných vendorů, Universal Print umožňuje tisk bez přímého propojení zařízení s tiskárnou – lze tedy tisknout z chytrých telefonů a tabletů – a zároveň centralizuje tisk tak, aby uživatelé mohli sdílet sofistikovanější tiskárny.

Universal Print přesouvá klíčové tiskové funkce Windows Serveru do cloudu Microsoft 365, takže organizace již nepotřebují mít tiskové servery na pracovišti a nemusí do zařízení instalovat ovladače tiskáren,“ uvedla Kristin Carrová z Microsoftu.

Carrová ještě dodala, že společnost aktuálně pracuje s partnerským ekosystémem, aby mohla zákazníkům nabídnout nejnovější tiskárny s nativní podporou Universal Printu. Jako jednoho z partnerů uvedla firmu Canon.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © tashatuvango - Fotolia.com

Komentáře