Microsoft představil čtyři klíčové partnerské priority pro 2021, v čele je práce na dálku

Práce na dálku, kontinuita podnikání, kybernetická bezpečnost a migrace do cloudu podle Microsoftu zůstanou nejdůležitějšími body jeho agendy i v následujících 12 měsících.

Microsoft představil čtyři klíčové partnerské priority pro 2021, v čele je práce na dálkuSpolečnost Microsoft definovala své čtyři klíčové priority pro svou partnerskou síť, z nichž vyplývá, že se i nadále plánuje zaměřovat na téma odolnosti. Při určování priorit přitom brala v potaz kroky, které partneři podnikali během pandemie.

Navzdory výzvám z loňského roku naši partneři pokračovali ve zvyšování úrovně a dodávali inovativní řešení a služby, které našim zákazníkům pomáhají neustále se přizpůsobovat,“ řekla Gavriella Schusterová, viceprezidentka společnosti Microsoft zodpovědná za program One Commercial Partner.

1) Práce na dálku

Schusterová vyzdvihla, že některé organizace stále pokračují v nasazování technologií umožňujících vzdálenou práci, a to i téměř 12 měsíců od začátku pandemie.

To podle ní partnerům poskytuje příležitost přijít s řešeními, která umožňují práci mimo kancelář, jako je například produkt Microsoft Teams.

2) Kontinuita podnikání

Viceprezidentka rovněž uvedla, že v podnicích došlo k urychlení digitální transformace, což následně zdůraznilo nutnost kontinuity podnikání. Tu je nutné ochránit před širokou škálou potenciálních narušení.

Příkladem produktu, který podporuje odolnost prostřednictvím kontinuity podnikání, je podle Schusterové Microsoft Dynamics 365. Tržby Microsoftu v tomto segmentu v posledních měsících vzrostly o 12 %.

3) Bezpečnost

Se vzestupem práce na dálku a nutností posílit kontinuitu podnikání vedou tyto dvě priority ke třetí – kybernetické bezpečnosti. Microsoft upozorňuje, že moderní společnosti se v současné době neobejdou bez efektivní správy kybernetické bezpečnosti.

Hromadný přesun k práci na dálku ukázal, že podpora kybernetické odolnosti je naprosto zásadní pro všechny organizace z celého světa,“ zdůraznila Schusterová.

4) Migrace do cloudu

Poslední klíčovou prioritou Microsoftu se stala migrace do cloudu, která v posledním roce zesílila především vlivem prudkých změn v oblasti pracovišť a masivního přesunu organizací k práci na dálku.

Cloud se stal naprostým stavebním kamenem, zejména v minulém roce. Společnosti se totiž naučily využívat přidanou flexibilitu a další výhody, které cloud computing přináší pracovníkům na home office,“ uvedla Schusterová.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře