Microsoft představil chytrý náramek, funguje na všech mobilních platformách

Novinka je křížencem mezi fitness náramkem a chytrými hodinkami.

Microsoft představil chytrý náramek, funguje na všech mobilních platformáchMicrosoft vstoupil jako jedna z posledních „áčkových“ společností do segmentu nositelné elektroniky. Jeho nové zařízení nese název Microsoft Band a představuje cosi mezi chytrými hodinkami a fitness náramkem.

Za 200 dolarů především nabídne funkce monitorování tělesné aktivity prostřednictvím řady senzorů. Microsoft jej ostatně prezentuje především jako parťáka pro zlepšení fyzické kondice, kde software Intelligence Engine sbírá data ze senzorů a na jejich základě dává uživateli rady.

Představte si, že jste si dali předsevzetí zlepšít si kondici a zhubnout pomocí cvičení. Na základě toho, jak moc cvičíte a kolik kalorií spálíte během jednoho týdne, budeme schopni automaticky navrhnout cvičební plán. S tím, jak jej následně budete plnit – nebo neplnit – bude technologie váš plán průběžně upravovat, tak jako skutečný trenér,“ uvedl Zulfi Alam, generální ředitel divize osobních zařízení Microsoftu.

Na všech platformách

Možnosti Microsoft Bandu jsou však podstatně širší. Je v něm přítomna digitální asistentka Cortana, kterou lze ovládat hlasovými příkazy. Po spárování s chytrým telefonem náramek upozorní na nové SMS, emaily, blížící se události, ale i příspěvky na sociálních sítích. Hlasovým ovládáním lze zadat událost do kalendáře nebo nadiktovat text.

Zatímco konkurenční Apple pečuje o svůj hermeticky uzavřený ekosystém, Microsoft se vydal opačnou cestou. Microsoft Band je kompatibilní nejen s telefony s „domácím“ operačním systémem Windows Phone (8.1 a pozdější), ale i s Androidem (4.3 a pozdější) a iOS (7.1 a pozdější). Párování probíhá obvyklým způsobem přes Bluetooth.

Microsoft Band má displej s rozlišením 320x106 Px, který se nosí na vnitřní straně zápěstí. Na jedno nabití (trvá 1,5 hodiny) má vydržet až 48 hodin, pokud není zapnuté GPS a jiné náročné funkce. Uvnitř se skrývá senzor srdečního tepu, akcelerometr, GPS, světelný senzor, teploměr, UV senzor a další.

Zdroj: IDG News Service, Microsoft
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře