Microsoft potvrdil, že v roce 2017 uvede dvě velké aktualizace Windows 10

U Microsoftu si člověk poslední dobou nemůže být příliš jistý, ale nedávné oznámení z úst programového ředitele Billa Karagounise potvrdilo, že výrobce pro rok 2017 počítá se dvěma velkými updaty svého operačního systému. První přijde nejspíše již v březnu, druhá někdy ke konci roku.

Microsoft potvrdil, že v roce 2017 uvede dvě velké aktualizace Windows 10Microsoft potvrdil své dřívější tvrzení, že v roce 2017 v yjdou dva velké updaty Windows 10. Programový ředitel společnosti Bill Karagounis to řekl na technické konferenci v Austrálii a doplnil to slidem v prezentaci (viz níže), který naznačoval uvedení druhé aktualizace na samém konci roku.

Letošní první aktualizace s názvem Creators Update je již za dveřmi. Přesné datum stále není známé, ale všeobecně se očekává uvedení na počátku března. Pokud jde o tu druhou, dosud nebylo známo, kdy (a zda vůbec) se objeví.

Microsoft totiž již od uvedení Windows 10 projevoval jistou nestálost ve svých vyjádřeních. Původně se počítalo se třemi velkými updaty ročně, později se hovořilo o dvou až třech a všichni víme, jak to nakonec dopadlo.

Je nutno dodat, že Microsoft neměnil své plány z čirého rozmaru, ale na základě zpětné vazby od zákazníků, zejména těch podnikových, kterým se vysoká kadence aktualizací příliš nezamlouvala.

Komunikace výrobce je však na druhou stranu tak zmatená, že se nemůže divit, pokud jsou jeho oznámení brána s jistou rezervou. Příkladem z nedávné doby budiž oznámení data ukončení podpory původního buildu Windows 10 a její následné prodloužení do května .

Otázkou tedy zůstává, zda se nezmění i informace ze zveřejněného slidu. Ne, že by obsahoval cokoliv konkrétního. Kvůli vágní časové ose lze jen odhadovat konkrétní měsíc uvedení a zatím neznáme ani jméno – slide uvádí prostou formulaci „Druhý update v roce 2017“.

Obr. - Slide s plánovanými aktualizacemi Windows 10

Aktualizace Windows 10

Zdroj: IDG News Service, Microsoft
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře