Microsoft potvrdil, že další velká aktualizace Windows 10 přijde až příští rok

Firma sice před spuštěním Windows 10 hovořila o třech velkých aktualizacích ročně, ale v letošním roce nakonec vyšla pouze jedna. Zmírnění tempa si zřejmě vynutili velcí podnikoví zákazníci.

Microsoft potvrdil, že další velká aktualizace Windows 10 přijde až příští rokAsi vás to nepřekvapí, ale Microsoft už v roce 2016 nevydá žádnou velkou aktualizaci pro Windows 10. Na nástupce nedávno uvolněné Anniversary Update si budou uživatelé muset počkat minimálně do jara 2017.

Microsoft počítá s tím, že příští rok vypustí dva velké updaty s označením Redstone 2 a Redstone 3. Očekává se, že první bude uvolněn na jaře a druhý na přelomu léta a podzimu 2017.

Původní záměr Microsoftu byl, že „desítky“ dostanou tři velké aktualizace ročně. Toto bylo později zmírněno na „dvě až tři“, ale praxe nyní ukazuje, že jich může být ještě méně. Nejnovější znění je, že Microsoft bude usilovat o aktualizace dvě ročně, ale my už jsme se poučili a víme, že usilovat o něco a skutečně to udělat jsou dvě různé věci.

Důvodem zvolnění tempa se zdá být reakce velkých zákazníků. Microsoft v blogovém příspěvku k tomuto tématu uvedl, že k rozhodnutí nevydat další velkou aktualizaci během letošního roku došel „na základě zpětné vazby od organizací přecházejících na Windows 10“.

To, jaké nové vlastnosti Redstone 2 a Redstone 3 přinesou, ještě není známo, ale bude zajímavé sledovat vývoj situace. Lze totiž očekávat, že jarní aktualizace bude představena společně s novou generací hardwaru řady Surface.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře