Microsoft posiluje zabezpečení OneDrive, nabízí virtuální trezor

Personal Vault bude v rámci OneDrive přístupný jen prostřednictvím dvoufaktorového ověření a po určité době nečinnosti uživatele automaticky odhlásí. Funkce by měla být zpřístupněna globálně do konce roku.

Microsoft posiluje zabezpečení OneDrive, nabízí virtuální trezorSpolečnost Microsoft oznámila změny ve svém webovém úložišti OneDrive, která umožní uživatelům ochránit vybrané nebo dokonce všechny dokumenty uložené v cloudu pomocí další vrstvy zabezpečení.

Nová funkce se jmenuje OneDrive Personal Vault – neboli osobní trezor – a bude mít formu speciální chráněné složky v OneDrive, kam budou uživatelé moci uzamknout své „nejcitlivější a nejdůležitější soubory“.

K přístupu do tohoto oddílu bude potřeba dodatečná autorizace pomocí speciálně vytvořeného pinu, SMS kódu, otiskem prstu či prostřednictvím mobilní aplikace Microsoft Authenticator. Přístup k virtuálnímu trezoru bude rovněž časově omezený.

Microsoft začne funkci testovat nejprve v Austrálii, Kanadě a na novém Zélandu, do konce roku by pak měla být k dispozici pro zákazníky z celého světa.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Maxim_Kazmin - Fotolia.com

Komentáře