Microsoft posiluje v segmentu sociálních médií, kupuje LinkedIn za 26,2 miliardy dolarů

Za jednu z nejvyšších částek v dějinách odvětví si Microsoft kupuje globální sociální síť s více než 430 miliony uživatelů. LinkedIn si ponechá nezávislost i současného šéfa.

Microsoft posiluje v segmentu sociálních médií, kupuje LinkedIn za 26,2 miliardy dolarůMicrosoft oznámil jednu z největších akvizic v dějinách odvětví ICT. Za částku 26,2 miliardy dolarů se stane novým majitelem sociální sítě pro profesionály LinkedIn. Microsoft zaplatí 196 dolarů za akcii, což je bezmála o 50 % více než páteční tržní cena sítě.

LinkedIn umožňuje profesionálům a studentům zakládat profily se svými životopisy, komunikovat s potenciálními zaměstnavateli nebo s kolegy z oboru a sdílet obsah a odkazy. V poslední době se však potýkal s potížemi.

Příjmy z reklamy údajně stagnují a zpomaluje také růst uživatelské základy, která však i tak činí úctyhodných 433 milionů lidí, z toho 105 milionů aktivních za poslední měsíc. LinkedIn se také musel nedávno vypořádat s únikem uživatelských dat.

430 milionů potenciálních zákazníků

Na druhou stranu, Microsoft se díky akvizici stane důležitým hráčem v oblasti sociálních médií a navíc si takto koupil 400 milionů potenciálních kupců dalších služeb. Propojení LinkedInu a cloudových služeb Microsoftu je již v plánu.

Akvizici již schválila představenstva obou firem, nyní ji ještě musí schválit akcionáři LinkedInu a regulátor. Microsoft počítá s tím, že obchod definitivně uzavře do konce letošního kalendářního roku. LinkedIn si pod Microsoftem ponechá svou značku, kulturu a nezávislost, stejně jako svého současného CEO Jeff Weinera.

Pokud bude akvizice zdárně zakončena, půjde o třetí největší obchod v dějinách odvětví po 33 miliardách dolarů, jež zaplatilo HP ze Compaq, a rekordních 67 miliardách, za které Dell koupil EMC.

Týmu LinkedInu se podařilo vybudovat fantastický byznys zaměřený na propojování profesionálů z celého světa. Společnými silami dokážeme urychlit růst jak LinkedInu, tak Microsoftu,“ uvedl v prohlášení k akvizici šéf Microsoftu Satya Nadella.

Zdroj: IDG News Service, Microsoft
Úvodní foto: © Octus - Fotolia.com

Komentáře