Microsoft posiluje v oblasti internetu věcí, kupuje softwarovou firmu Express Logic

Akvizicí kalifornské společnosti Express Logic, jejího softwaru a odborníků získá Microsoft přístup k miliardám nových zařízení pro IoT. Ty plánuje integrovat do své cloudové služby Azure.

Microsoft posiluje v oblasti internetu věcí, kupuje softwarovou firmu Express Logic



Společnost Microsoft oznámila akvizici kalifornské firmy Express Logic, která se zabývá vývojem softwaru pro internet věcí (IoT) a operačních systémů reálného času (RTOS). Hodnota transakce nebyla ani jednou stranou zveřejněna.

Koupí společnosti Express Logic, která stojí mimo jiné za operačním systémem pro mikroovladače ThreadX RTOS, Microsoft rozšíří své rostoucí portfolio zařízení pro internet věcí. Vedle softwaru převezme i technický personál firmy ze San Diega.

Touto akvizicí získáme přístup k miliardám nově připojených koncových bodů, které budeme schopní hladce integrovat do naší cloudové služby Azure,“ uvedl Sam George, ředitel divize Microsoft Azure IoT.

Dohoda navazuje na závazek Microsoftu do roku 2022 investovat 5 miliard dolarů do rozvoje internetu věcí a cloudových systémů. Do budoucna firma plánuje navázat partnerství například se společnostmi SAPPTC či Qualcomm.

Zdroj: IDG News Service









Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře