Microsoft posiluje v oblasti analytických nástrojů akvizicí společnosti Metanautix

Převzetí technologie pro agregaci a analýzu dat z různých zdrojů má rozšířit nabídku pokročilých řešení pro podnikové klienty. Své plány s nově získaným řešení chce Microsoft zveřejnit až během příštích měsíců.

Microsoft posiluje v oblasti analytických nástrojů akvizicí společnosti MetanautixMicrosoft oznámil, že převezme společnost Metanautix, dodavatele řešení pro shromažďování a analýzu podnikových dat. Podmínky akvizice nebyly zveřejněny, stejně jako konkrétní plány Microsoftu, co přesně s nově získanou technologií udělá.

Metanautix umožňuje posbírat data z nejrůznějších míst, kde je má podnik uložená – veřejného i soukromého cloudu, NoSQL databází, podnikových systémů typu Salesforce a dalších. Následně lze takto posbíraná data analyzovat a získávat z nich informace.

Viceprezident Microsoftu Joseph Sirosh uvedl, že Microsoft v budoucnu integruje tuto technologii do produktů SQL Server nebo Cortana Analytics Suite. Bližší informace chce společnost zveřejnit v průběhu dalších měsíců.

Akvizice v každém případě zapadá do strategie Microsoftu, který se snaží postavit portfolio řešení obsahující silné analytické nástroje, strojové učení a umělou inteligenci. Nabídkou technologií, které jiné společnosti nemají, chce Microsoft přilákat více zákazníků do svého ekosystému.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © buchachon - Fotolia.com

Komentáře