Microsoft posiluje sadu Microsoft 365 o nové funkce, platforma Teams je nově zdarma

Microsoft využil prvních narozenin sady řešení Microsoft 365 k představení nových funkcí, které mají podnikovým uživatelům usnadnit práci a zvýšit jejich efektivitu. Kromě toho mohou podniky nově začít používat platformu Microsoft Teams v bezplatné verzi.

Microsoft posiluje sadu Microsoft 365 o nové funkce, platforma Teams je nově zdarmaJe tomu téměř na den přesně rok, co Microsoft představil ucelené řešení Microsoft 365 zahrnující Windows 10, Office 365 a sadu Enterprise Mobility a Security. Výrobce nyní představil čtyři nové funkce tohoto řešení, které mají uživatelům usnadnit práci.

Microsoft Teams zdarma

Platforma Microsoft Teams integruje nástroje na chatování, setkávání, volání, ukládání souborů a dalších aplikací ve společném pracovním prostředí Microsoft 365. Microsoft ji nyní uvedl v bezplatné verzi, kterou může ihned začít používat až 300 uživatelů.

Bezplatná verze nabízí neomezené chatování, Integrované audio a video schůzky, týmové úložiště o velikosti 10 GB plus úložiště pro každého jednotlivce o velikosti 2 GB, integrovanou sadu Office Online nebo neomezené propojení s podnikovými aplikacemi.

Microsoft uvádí, že Teams představuje ideální způsob, jak se mohou organizace seznámit s konceptem Microsoft 365. Placená verze nabízí větší úložiště, nástroje pro zajištění bezpečnosti a souladu s předpisy pro potřeby velkých organizací.

Analytické nástroje pro vyšší výkon

Druhou novinkou je Workplace Analytics, analytický nástroj pro týmy a organizace, který využívá poznatky o spolupráci z Microsoft Graph. Workplace Analytics má přinést efektivnější schůzky a ušetřit tak čas pro kreativní a soustředěnou práci.

Nástroj MyAnalytics pro jednotlivce pak prostřednictvím Outlooku nabídne tipy pro změnu pracovních návyků. Uživatele například upozorní, že posílá kolegům e-maily mimo pracovní dobu, případně mu navrhne, aby si vytvořil větší prostor pro práci.

Inteligentní on-line události

Další změno jsou nové funkce, které umožňují každému zaměstnanci ve firmě vytvářet a sdílet on-line akce. Události mohou být sledovány v reálném čase nebo zpětně přehrány, to vše v HD rozlišení a s možností interaktivní diskuse.

Služby založené na umělé inteligenci pak posílí zážitek ze sledování záznamu události, například díky časové ose mluvčích využívající rozpoznávání obličejů k identifikaci konkrétních osob, přepisu mluveného slova do textu s možností vyhledávání.

Typ akce záleží na rozhodnutí autora – mohou to být jednoduché workshopy i komplexnější konference. Lze využít webovou kameru, sdílet obsah a obrazovku při neformální prezentaci nebo streamovat z profesionálních zařízení.

Digitální flipchartu Microsoft Whiteboard

V neposlední řadě pak Microsoft představil digitální flipchart Microsoft Whiteboard, který je v tuto chvíli k dispozici pro Windows 10, ale brzy bude dostupný také pro iOS a v předprodukční webové verzi.

Aplikace má zaměstnancům pomoci spolupracovat v reálném čase, ať už sedí ve stejné místnosti, nebo jsou na druhém konci světa. Pomocí pera, dotyku či klávesnice jim umožnít psát poznámky, vytvářet tabulky či vyhledávat a vkládat obrázky z webu.

Zdroj: Microsoft
Úvodní foto: kentoh @fotolia.com

Komentáře