Microsoft posílí cloudové služby Azure koupí společnosti Capptain

Akvizicí Microsoft získá nástroj pro monitoring a analýzu chování uživatelů v rámci aplikací.

Microsoft posílí cloudové služby Azure koupí společnosti CapptainMicrosoft oznámil plány posílení portfolia svých cloudových služeb akvizicí francouzské společnosti Capptain. Ta vyvíjí produkt, který umožňuje sledovat a analyzovat používání webů a mobilních aplikací a získaná data použít k implementací strategií na udržení zákazníků.

Pracujeme na tom, abychom integrovali řešení od Capptain do širší sady služeb Microsoft Azure , aby mohly podniky nejet vyvíjet mobilní aplikace pro zákazníky a zaměstnance, ale také analyzovat a optimalizovat jejich používání,“ uvedl k akvizici Omar Khan z Microsoftu.

Podle Omara Khana přinese nástroj od společnosti Capptain „zásadní nový prvek“ do analytických funkcí Microsoft Azure. Nástroj například zaznamenává, kolikrát a jak dlouho uživatel používá aplikaci a kde se při tom nachází. Dále je sledováno chování uživatelů v rámci aplikace, jejich pohyb napříč obrazovkami, sdílení obsahu a další aspekty.

Podle společnosti Capptain jsou výsledky takových sledování použitelné například pro nastavení zatížení serverů, úpravu marketingových kroků nebo pro cílené push kampaně.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © AA+W - Fotolia.com

Komentáře