Microsoft podpoří zabezpečení Active Directory akvizicií Aorato

Koupí izraelského startupu podpoří Microsoft ochranu serverů Active Directory.

Microsoft podpoří zabezpečení Active Directory akvizicií AoratoMicrosoft plánuje posílit zabezpečení Active Directory využitím technologie strojového učení od akvírované firmy Aorato.

Takeshi Numoto, korporátní viceprezident pro cloud a enterprise marketing v Microsoftu uvedl na blogu, že zákazníci Microsoftu získají „novou úroveň ochrany proti hrozbám skrze lepší vhled do své infrastruktury identit.“

Numoto také uvedl, že řešení pro správu identit a přístupu bude sloužit pro on-premise i cloudová prostředí.

Technologie Aorato se učí, co je normální chování, a při detekci anomálií zasáhne. Své znalosti zakládá na kontinuálně aktualizovaném „bezpečnostním grafu“, který mapuje všechny lidi a zařízení přistupující k Windows Server Active Directory (úložišti přihlašovacích údajů k aplikacím a systémům).

Aorato je komplementární technologií k podobné funkcionalitě, kterou Microsoft již nasadil pro službu Azure Active Directory.

Akvizice není překvapením. Wall Steet Journal v červenci citoval anonymní zdroje, které tvrdily, že Microsoft chce koupit Aorato za 200 milionů dolarů. Oficiální částka nebyla zveřejněna.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Aorato, Microsoft

Komentáře