Microsoft plánuje rozšířit aplikaci Authenticator o technologii blockchainu

Výrobce vstoupil do globální aliance ID2020 a plánuje otestovat nové možnosti aplikace Microsoft Authenticator o platformu Decentralised Identities postavenou na principu blockchainu.

Microsoft plánuje rozšířit aplikaci Authenticator o technologii blockchainuMicrosoft oznámil, že během uplynulého roku zkoumal možnosti blochchainové technologie a její nasazení v oblasti správy digitálních identit. Výsledkem bude rozšíření cloudové aplikace Microsoft Authenticator, která poslouží jako základ nové platformy.

Výrobce se počátkem roku 2018 navíc stal členem globální aliance ID2020, která si dala za cíl vytvořit otevřený systém digitálních identit. To vše je navíc nutno vnímat v kontextu prognózy, která očekává masivní růst investic do blockchainu .

Microsoft Authenticator bude nově podporovat platformu Decentralised Identities, která používá blockchain k ukládání hashů pro jednotlivé identity, zatímco samotné osobní údaje jsou zašifrované a uložené mimo dosah Microsoftu.

Nyní budou na řadě jednání se třetími stranami, aby tuto platformu začaly podporovat. Microsoft Authenticator má následně začít sloužit jako agent spravující identity a kryptografické klíče, samozřejmě s uživatelovým souhlasem.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Bits and Splits - Fotolia.com

Komentáře