Microsoft plánuje budovat až 100 nových datových center ročně

Microsoft to s datacentry myslí vážně – v blízké budoucnosti plánuje každý rok postavit 50 až 100 nových center ročně. Aktuálně jich přitom provozuje zhruba 200.

Microsoft plánuje budovat až 100 nových datových center ročněSpolečnost Microsoft oznámila, že má v plánu dále rozšiřovat své působení na poli cloudu. V blízké budoucnosti by proto chtěla každý rok vybudovat 50 až 100 nových datacenter, zvláštní pozornost plánuje věnovat asijsko-pacifickému regionu.

Microsoft již provozuje více než 200 datových center ve zhruba 34 zemích. Síť datacenter je přitom propojená prostřednictvím více než 250 000 kilometrů podmořských, podzemních a nadzemních optických vláken.

Vedle budování center společnost výrazně investuje i do výzkumu a vývoje v oblasti využitelnosti prostoru datových center, včetně testování podmořských datových center a stojanů chlazených kapalnou lázní.

V únoru Microsoft představil plány na spuštění svého prvního regionu datových center v Indonésii, který bude přímo konkurovat službám Google Cloud a AWS.

Ještě dříve, konkrétně v květnu 2020, oznámila záměr založit první region datových center na Novém Zélandu, který v té době popsala jako hlavní milník v poskytování cloudových služeb podnikové úrovně v zemi.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: kras99 @ Fotolia.com

Komentáře