Microsoft oznámil termín ukončení prodej Windows 7 pro domácí PC

Microsoft nastavil datum 31. 10. 2014 jako den konce prodeje domácích Windows 7 PC, avšak nechal otevřený termín ukončení počítačů s Windows 7 pro firmy.

Microsoft oznámil termín ukončení prodej Windows 7 pro domácí PCMicrosoft na svém webu vyznačil, že konečným datem pro prodej domácích PC s Windows 7 je 31. 10. 2014. Jde o verze Home Basic, Home Premium či Ultimate. Nejčastěji předinstalovávaným OS pro OEM byl Home Premium.

Zastavení retailového prodeje předešlé verze operačního systému rok po uvedení následovníka a ukončení dodávek systému pro OEM dva roky poté je praxe Microsoftu, kterou prosazuje od roku 2010. Windows 8 Microsoft vydal v říjnu 2012.

Nastavení termínu konce prodeje domácích PC s Windows 7 následuje po údajně chybě, kde Microsoft zveřejnil datum konce dodávek PC s Win 7 na 31. 10. 2013, ale poté informace změnil.

Microsoft ještě stále neoznámil datum ukončení prodeje počítačů s předinstalovanými Windows 7 pro firmy. Výrobce by měl vydat upozornění s ročním předstihem, což znamená, že společnosti jako Lenovo, HP či Dell budou na trh dodávat stroje s tímto systémem minimálně do konce února 2015. Pravděpodobně to však bude ještě déle.

Zdroj: IDG News Service, Microsoft
Komentáře