Microsoft oznámil slevy u dražších instancí platformy Azure

V reakci na cenovou politiku Amazonu dojde v únoru ke snížení cen instancí série Dv2 platformy Microsoft Azure až o 17 %.

Microsoft oznámil slevy u dražších instancí platformy AzurePodniky využívající cloudovou platformu Microsoft Azure mohou od února 2016 ušetřit. Microsoft oznámil, že během tohoto měsíce zavede trvalé snížení cen u instancí série Dv2, a to až o 17 % v případě Linuxu a 13 % v případě Windows.

Bližší informace prozatím nejsou známy, ale Microsoft slíbil, že konkrétní podobu nového ceníku zveřejní v průběhu příštího měsíce. Instance Dv2 jsou určeny pro aplikace vyžadující vyšší výpočetní a diskovou kapacitu než běžné instance série A.

Série Dv2 je nástupkyní série D a nabízí o 35 % rychlejší procesory. Tomu dosud odpovídala i cena a možná právě proto se ji Microsoft rozhodl snížit tak, aby přilákal šetrnější zákazníky, kteří dosud z ekonomických důvodů volili levnější a pomalejší instance.

Oznámení přišlo nedlouho poté, co konkurenční Amazon oznámil zavedení plánovaných instancí. Ty nabízejí zákazníkům slevu v případě, že budou využívat výpočetní kapacitu v předem domluveném čase mimo špičku. Microsoft již v minulosti rychle reagoval na podobné kroky konkurence snížením cen

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře