Microsoft opět vykázal silný růst, dařilo se mu zejména v cloudu

Úspěšné plnění cloudové strategie pokračovalo i ve druhém čtvrtletí 2018. Klíčová platforma Azure opět zaznamenala růst okolo 90 %, celkové příjmy se zvedly o více než 17 % a dobré výsledky hlásí i tradiční a hardwarové segmenty.

Microsoft opět vykázal silný růst, dařilo se mu zejména v clouduSpolečnost Microsoft zveřejnila své výsledky za druhý kvartál 2018, ve kterém dosáhla silného meziročního nárůstu obratu o 17,5 % na bezmála 30,1 miliardy dolarů. Čistý zisk společnosti pak vyrostl o stovky milionů dolarů na 8,87 miliardy dolarů.

Platforma Azure, vlajková loď cloudového byznysu Microsoftu, ve stejném období zaznamenala nárůst příjmů o 89 %. Dobře se dařilo také sadě Dynamics 365 s růstem o 61 % nebo platformě LinkedIn s nárůstem o 37 %.

Růst zaznamenala i tradiční oblast Windows, byť o výrazně skromnějších 7 %.

Výrobci se navíc dařilo i v oblasti hardwaru – příjmy z herních produktů v čele s konzolí Xbox narostly o 39 % a prodej zařízení Surface přinesl o 29 % vyšší příjmy než o rok dříve.

Microsoft těmito výsledky dokazuje úspěšné plnění své dlouhodobé cloudové strategie Dodejme, že platforma Azure je světovou dvojkou po AWS, zatímco a úspěch v oblasti podnikového softwaru potenciálně ohrožuje pozici konkurenčního Salesforce.

Zdroj: Microsoft, IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře