Microsoft oficiálně zveřejnil své plány na nové funkce ve Windows 10

Uživatelé systému se dočkají funkcí, které výrazně prohloubí vzájemné propojení různých zařízení s Windows (ale i s Androidem). Počítač půjde například odemknout telefonem nebo náramkem a obsah displeje půjde promítnout na obrazovku jiného počítače.

Microsoft oficiálně zveřejnil své plány na nové funkce ve Windows 10Microsoft poodhalil, jaké funkce plánuje přidat do operačního systému Windows 10. Oficiální plán byl zveřejněn na webu společnosti a kromě plánovaných vlastností přehledně zobrazuje i ty již přidané, případně právě testované.

Řada plánovaných funkcí je zaměřena na zlepšení konektivity mezi různými zařízeními používajícími „desítky“ (PC, tablety, telefony a dalšími). Zamýšlené změny obsahují řadu těch, které by se měly objevit ve velké aktualizaci letos v létě, jsou tam však i takové, o nichž dosud nebyla řeč.

Složení plánovaných funkcí poměrně jasně cílí na potřeby podnikových uživatelů, ale najde se mezi nimi i dost takových, které mohou ocenit i uživatelé z řad spotřebitelů, zejména ti, kteří vlastní více zařízení s Windows.

Zveřejnění oficiální „roadmapy“ je sympatický krok, zejména u Microsoftu, který má poslední dobou tendenci spíše mlžit. Společnosti si tím mimo jiné zavřela zadní vrátka pro případ, že by se rozhodla některou funkci nakonec nepřidat. Zdá se však, že jí momentálně více záleží na zpětné vazbě a názoru uživatelů.

Na druhu stranu, plán obsahuje (zatím prázdnou) sekci pro zrušené změny, takže se nakonec můžeme být překvapeni. Na co se tedy můžeme (pravděpodobně) dříve či později těšit?

  • Telefony s Windows a Androidem budou moci odemknout PC a poslouží k ověření identity uživatele.

  • PC půjde odemknout i nositelnou elektronikou, například náramkem Microsoft Band 2.

  • Telefony s Windows používající funkci Continuum budou podporovat dokovací stanice podobné těm notebookovým.

  • Systém umožní promítat obsah displeje jednoho PC na displeji druhého PC.

  • Prohlížeč Edge bude moci získávat oznámení z webů (např. z Facebooku) i když nebude aktivně spuštěn.

  • Aplikace budou podporovat mód picture-in-picture, tedy možnost zobrazovat v aplikaci „okénko“ s obsahem odjinud

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře