Microsoft obrací pozornost k 5G, kupuje Affirmed Networks

Microsoftu se po akvizici start-upu Affirmed Networks otevírá možnost nabízet telekomunikačním operátorům správu sítí páté generace v cloudu namísto tradičního hardwaru.

Microsoft obrací pozornost k 5G, kupuje Affirmed NetworksSpolečnost Microsoft učinila významný krok směrem k sítím nejnovější generace. Oznámila totiž, že na neupřesněnou částku získala americký start-up Affirmed Networks. Ten se specializuje na plně virtualizovaná síťová řešení pro telekomunikační operátory.

Díky akvizici bude Microsoft moci integrovat technologii Affirmed Networks do řešení Azure a teoreticky umožnit operátorům spravovat sítě 5G v cloudu namísto tradičního hardwaru.

S Affirmed Networks budeme schopní nabízet nová a inovativní řešení přizpůsobená specifickým potřebám operátorů, včetně správy jejich síťového pracovního vytížení v cloudu,“ uvedl Yousef Khalidi, viceprezident Azure Networking.

Používání cloudu a softwaru umožní telekomunikačním společnostem efektivněji budovat a spravovat 5G sítě, a to jak s ohledem na cenu a rychlost, tak s ohledem na zabezpečení.

Affirmed Networks spolupracuje s řadou dalších společností, jako jsou například VMware, Red Hat, Dell EMC, Juniper Networks či Intel. Mezi jeho zákazníky patří operátoři AT&T a Vodafone.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře