Microsoft navýšil celkové příjmy o 18%, tržby z cloudu se zdvojnásobily

Divize Devices & Consumer i díky akvizici Nokie zaznamenala zvýšení tržeb o 42 %, divize Commercial rostla o 11 %. Microsoft však zároveň meziročně poklesl zisk.

Microsoft navýšil celkové příjmy o 18%, tržby z cloudu se zdvojnásobilyMicrosoft oznámil své výsledky za druhé čtvrtletí 2014 (a poslední čtvrtletí svého fiskálního roku) které hovoří o 18% meziročním nárůstu tržeb. Ty dosáhly 23,4 miliardy dolarů včetně 2 miliard pocházejících z akvírované mobilní divize Nokie.

Čistý zisk Microsoftu pak dosáhl výše 4,6 miliardy dolarů (55 centů na akcii). Tento výsledek byl o 7 % horší než ve stejném období roku 2013.

Výsledky jednotlivých divizí pak reflektují probíhající transformaci společnosti na poskytovatele cloudových a mobilních služeb, jak ji definoval CEO Satya Nadella.

Příjmy z podnikového cloudu se meziročně zdvojnásobily a dosáhly 4,4 miliardy dolarů. Tržby celé divize Commercial pak vzrostly o 11 % na 13,5 miliardy dolarů.

Divize Devices & Consumer, kam spadá hardware a software pro koncové zákazníky, pak zaznamenala 42% navýšení tržeb na 10 miliard dolarů. Právě sem spadají i příjmy z čerstvě koupené Nokie.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře