Microsoft nabízí menším firmám bezplatný přechod na Windows 10

Nová nabídka je vázaná na předplatné v rámci programu Cloud Service Provider a z pohledu Microsoftu představuje dvě mouchy jednou ranou. Zaprvé má potenciál posílit partnerský byznys, zadruhé může opět o kousek rozšířit okruh podnikových uživatelů Windows 10.

Microsoft nabízí menším firmám bezplatný přechod na Windows 10Původní roční lhůta na bezplatný přechod na Windows 10 sice již dávno uplynula, ale Microsoft přesto vrací tuto možnost na stůl – ovšem pouze pro vybrané malé a střední podniky.

Firmy byly v přechodu na nový systém obecně váhavější než spotřebitelé a nová nabídka by je mohla „pošťouchnout“ příslušným směrem. Možnost bezplatného přechodu však má tentokrát jedno ale.

Využít ji mohou pouze firmy, které používají edici Windows Pro a zakoupily si plány předplatného Windows 10 Enterprise E3, resp. E5 v rámci programu Cloud Service Provider (CSP). Tyto plány stojí 7, resp. 14 dolarů měsíčně na uživatele, případně 84, resp. 168 dolarů ročně.

Oznámení představuje dobrou zpráva pro partnery Microsoftu, kteří jsou členy CSP. Společnost má zájem na převedení co největšího množství zákazníků do modelu SaaS (software jako služba) a současná nabídka představuje novou příležitost pro její partnerskou síť.

Microsoft cílové skupině firem slibuje zabezpečení na podnikové úrovni a současně s tím i spolupráci s důvěryhodným partnerem (tedy resellerem, který je členem programu CSP). Přechod z Windows 7/8.1 na Windows 10 za běžných okolností vyjde na 199 dolarů.

Nabídka může být zajímavá i z toho důvodu, že takto bezplatně získaná licence je věčná a vázaná nikoliv na uživatele, ale na zařízení. I kdyby dotyčný zákazník přestal za operační systém platit skrze program CSP, verze Windows 10 mu na daném zařízení zůstane.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře