Microsoft nabídne firmám s předplatným M365 E3 prvky z vyšší verze služby

Microsoft nově nabídne ve dvou separátních balíčcích bezpečnostní funkcionality vyššího předplatného Microsoft 365 E5 i firemním zákazníkům používajícím základní předplatné E3. Doplňky se zaměřují na ochranu identity a informací.

Microsoft nabídne firmám s předplatným M365 E3 prvky z vyšší verze službyMicrosoft představil dva rozšiřující balíčky pro firemní zákazníky, kteří v současné době používají předplatné Microsoft 365 E3. Doplňky zaměřující se na ochranu identity a bránění hrozeb a ochranu informací a compliance budou k dispozici od 1. 2.

Balíček s názvem Identity & Threat Protection bude zahrnovat program Microsoft Threat Protection, jež je kombinací Azure Advanced Threat Protection (ATP), Windows Defender ATP a Office 365 ATP.

Navíc bude obsahovat i program Microsoft Cloud App Security, který je jinak součástí pouze vyššího předplatného Microsoft 365 E5. Tento balíček bude k dispozici za 12 dolarů měsíčně za jednoho uživatele.

Druhý balíček s názvem Information Protection & Compliance nabídne dvě funkcionality z předplatného E5, a to konkrétně Azure Information Protection a Office 365 Advance Compliance.

Jedná se o hlavní součásti zodpovídající za ochranu a uchování dokumentů a dalších souborů. Balíček bude nabízen za 10 dolarů měsíčně za jednoho uživatele.

Je libo E3+2 či E5?

Předpokládá se, že zákazníky budou kupovat buď jeden, nebo druhý balíček. Souhrnná cena obou nových plánů je totiž jen nepatrně nižší než cenový rozdíl mezi základním předplatným E3 a jeho vyšší variantou E5.

Nové balíčky jsou navrženy tak, aby zákazníkům umožnily jednodušší nákup a zprovoznění pracovních úloh zaměřených na bezpečnost a compliance. Proč to ale Microsoft dělá, když ochranné prvky jsou to, co z plánu E5 dělá prémiovější předplatné než E3?

Organizace se totiž – ať už přímo či nepřímo – dozvěděla, že mnoho zákazníků není spokojeno s tím, že všechny bezpečnostní programy jsou k dispozici pouze pro předplatitele vyšší (a dražší) úrovně M365.

Zákazníci tak nyní dostanou na výběr, jestli ke svému předplatnému E3 chtějí přikoupit jeden nebo druhý plán, aniž by museli upgradovat na vyšší předplatné E5.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © olly - Fotolia.com

Komentáře