Microsoft na konferenci Build představil nové funkce Windows 10 i platformy Azure

Výroční setkání Microsoftu se stalo příležitostí k oznámení novinek týkajících se Windows 10 i uvedení nových vývojářských nástrojů.

Microsoft na konferenci Build představil nové funkce Windows 10 i platformy AzureMicrosoft v těchto dnech pořádá každoroční vývojářskou konferenci Build, kterou využívá i jako příležitost pro oznámení novinek. Letošní oznámení se zatím točí především kolem Windows 10 a platformy Azure.

S blížícím se uvedením Windows 10 Microsoft uvolňuje čím dál konkrétnější informace, ale také nástroje. Příkladem je sada Universal Windows Platform Bridge, které má vývojářům umožnit přenést existující aplikace (.NET, Win32, Javascript, Cordova, iOS, Android) na zařízení s Windows 10 s minimální úpravou kódu.

V první den Buildu byla dále představena funkce Continuum, která má uživatelům umožnit používat jejich chytré telefony jako počítače. Zazněly i informace o novém prohlížeči, který se nakonec nebude jmenovat Spartan, nýbrž Microsoft Edge .

Vývojáři si vyslechli i podrobnosti týkající se vývoje pro Microsoft HoloLens, s využitím jednoho kódového základu a jednoho obchodu, a s jednotnou uživatelskou zkušeností napříč všemi zařízeními s Windows 10.

Úprav se dočká i obchod Windows Store, který nabídne nové funkce, vylepšené vyhledávání, lepší možnosti plateb a novou sekci pro aplikace firem a organizací.

U platformy Azure Microsoft předvedl své pojetí přístupu ke cloudu a jak ho mohou vývojáři využít, aby vytvořili inteligentnější webové, mobilní a datové aplikace.

Součástí platformy jsou služby Azure SQL Data Warehouse, datový sklad na enterprise úrovni s novými možnostmi a rozšířenou bezpečností pro Azure SQL Database, a Azure Data Lake, škálovatelné datové úložiště pro analýzu velkých dat v řádech petabajtů. 

Dále byla oznámena dostupnost Microsoft .Net Framework 4.6 Release Candidate a Visual Studio 2015 Release Candidate.

Další novinky z Buildu můžete sledovat přímo na webu konference.

Zdroj: Microsoft
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře