Microsoft na konferenci Build 2018 představil záplavu nových nástrojů pro vývojáře

Výrazným poselstvím letošní vývojářské konference Microsoftu byl důraz na Microsoft 365 a jeho potenciál pro vývoj moderních inteligentních aplikací. Vývojáři dostanou „na hraní“ celou řadu nových nástrojů pro tuto platformu.

Microsoft na konferenci Build 2018 představil záplavu nových nástrojů pro vývojářePoužívejte Microsoft 365! Tak znělo jedno z hlavních poselství, které zaznělo na letošním ročníku vývojářské konference Microsoft Build. Výrobce považuje svou platformu za nezbytnou součást přístupu, který vývojářům umožní oslovit zákazníky vícero způsoby a na vícero zařízeních.

Microsoft 365 v sobě spojuje Office 365, Windows 10 a Enterprise Mobility + Security. Podle výrobce proto představuje ucelené, inteligentní a bezpečné řešení. Konference Build 2018 proto přinesla řadu novinek, které mají vývojářům pomoci vyvíjet aplikace právě na této platformě.

Integrace funkcí a umělé inteligence

Mezi tyto nové nástroje a funkce patří například Microsoft Teams API v Microsoft Graph a podpora vlastních specifických aplikací v Microsoft Teams pro inteligentní, na míru šité prvky založené na specifických potřebách firmy či průmyslových odvětví.

Platforma nově nabídne hlubší integrace SharePointu v Microsoft Teams, novou podporu pro vizualizaci Power BI v Excelu, podporu UWP XAML Islands, .NET Core 3.0 nebo MSIX pro komplexní řešení kontejnerizace.

Stranou nezůstala ani umělá inteligence. Nové funkce pro Azure Machine Learning a Java Script mají umožnit vytvářet vlastní komplexní dopňky do katalogu vzorců v Excelu, zatímco Windows Machine Learning přinese vývoj modelů strojového učení v prostředí inteligentního cloudu.

Novinka Microsoft Azure Blockchain Workbench má zase zjednodušit vývoj blockchainových aplikací úzkým propojením blockchainové sítě podporované v rámci Azure a cloudových služeb, jako jsou Azure Active Directory, Key Vault a SQL Database.

Visual Studio IntelliCode je novinka, která doplní běžný vývoj o možnosti umělé inteligence a bude nabízet návrhy na zlepšení kvality kódu a celkové produktivity. Visual Studio Live Share pak umožní vývojářům spolupracovat s členy týmu v reálném čase.

Propojení lidí a zařízení

Nová aplikace Your Phone se má stát mostem mezi chytrým telefonem a počítačem pro plynulý přenos obsahu, jako jsou zprávy, fotografie a notifikace napříč sdílenými zařízeními. Novinka už je dostupná členům programu Windows Insider.

Podnikoví zákazníci získají podporu pro byznysové aplikace a IT poradenství pro své konfigurace přes aplikaci Microsoft Launcher pro Android, která obsahuje i nedávno uvedenou Časovou osu určenou k využití na různých zařízeních.

Platforma Microsoft 365 nově podporuje také řešení Adaptive Cards, které vývojářům umožní vytvářet interaktivní obsah zpráv, které zasílají jejich aplikace, boti či služby do aplikací Teams a Outlook. Výsledkem je agregace sdělení a snížení počtu potřebných kroků.

Smíšená realita vystrkuje růžky

Microsoft v neposlední řadě ukázal také možnosti smíšené reality. Řešení Microsoft Remote Assist například umožní zákazníkům spolupracovat na dálku přes hands-free videohovory, sdílení obrázků a anotací smíšené reality se svými kontakty v rámci Microsoft Teams.

Microsoft Layout zase zákazníkům umožní navrhovat prostory v prostředí smíšené reality, importovat 3D modely na vytváření půdorysu v životní velikosti, zkoumat návrh designu přes kvalitní hologram ve fyzickém prostoru nebo ve virtuální realitě a sdílet a upravovat jej v reálném čase.

Zdroj: Microsoft
Úvodní foto: © Sergey Nivens - Fotolia.com

Komentáře