Microsoft na Ignite představil záplavu novinek v cloudu a podnikových řešeních

Výrobce využil své konference Microsoft Ignite k představení široké škály nových řešení a vlastností pro své podnikové zákazníky a uživatele cloudových služeb Azure. Většina novinek má společný důraz na vzájemnou integraci a práci napříč různými prostředími.

Microsoft na Ignite představil záplavu novinek v cloudu a podnikových řešeníchSpolečnost Microsoft v koncem září přivítala více než 25 000 zákazníků na své výroční IT konferenci Microsoft Ignite. Během setkání Microsoft ukázal, jak se chystá integrovat cloud, umělou inteligenci a smíšenou realitu do svých produktů.

Novinky v oblasti komerčních produktů Microsoftu, jako jsou Office 365Windows 10, Microsoft Azure, Dynamics 365 a Microsoft AI, mají jednotlivcům a organizacím umožnit uspět v proměňujícím se pracovním prostředí.

Microsoft 365 aneb vše v jednom

Microsoft oznámil rozšíření Microsoft 365 o dva nové balíčky pro podporu pracovníků v první linii a zákazníků z oblasti vzdělávání. Společnost také představila nové inteligentní funkce pro vyhledávání, vizi inteligentní komunikace v Microsoft Teams.

Nově prezentovaný balíček Microsoft 365 F1 v sobě spojuje platformy Office 365, Windows 10 a Enterprise Mobility + Security, aby podpořil více než dvě miliardy zaměstnanců, kteří slouží jako první kontakt mezi firmami a jejími klienty.

Balíček Microsoft 365 Education, který zahrnuje Office 365 for Education Windows 10, Enterprise Mobility + Security a Minecraft: Education Edition, má zase přinést školám vše, co potřebují pro společnou tvorbu a spolupráci s důrazem na bezpečnost.

Microsoft 365 dále nabídne inteligentní vyhledávání postavené na umělé inteligenci pro dosažení relevantnějších výsledků. Privátní náhled Bing for Business pak poskytuje sjednocený pohled na personalizované a kontextové výsledky vyhledávání uvnitř i vně organizace.

Na trh zároveň zamíří nová zařízení s Microsoft 365 a novým Windows 10 S pro komerční využití. Ceny novinky z dílen společnosti HP, Lenovo, Acer a Fujitsu budou začínat na pibližné částce 6 000 korun a nabídnou funkce pro správu zařízení a identity v cloudu.

Microsoft 365 také dodá vylepšenou ochranu Advanced Threat Protection (ATP), jež obsahuje rozšířené anti-phishingové funkce, rozšířenou bezpečnost pro SharePoint Online, OneDrive for Business, Microsoft Teams a integraci mezi cloudem a detekcí hrozeb v oblasti lokální identity.

Vzájemná integrace služeb pro lepší spolupráci

Nové profilové karty z LinkedIn v aplikacích Microsoft nyní umožňují vidět informace z profilů na této síti i v dalších službách Microsoftu. Tato nová zkušenost má rozšířit možnosti spolupráce a budování vztahů tím, že nabídne informace o lidech přímo v Office 365.

Řešení Dynamics 365 se rozšíří o nové funkce umělé inteligence, které mají transformovat podnikové scénáře, aplikace a služby a které firmám umožní zlepšit a vyladit jejich každodenní procesy. Modulární aplikace pro Dynamics 365 pak pomohou transformovat důležité procesy.

Dosáhnou toho díky integraci s existujícími systémy a možností je rozšiřovat postupy a informacemi získanými z Dynamics 365, LinkedIn a Office 365. První dvě modulární aplikace, Attract a Onboard, například pomohu firmám najít nejkvalifikovanější kandidáty a zajistí jejich zaškolení.

Microsoft Azure zvyšuje důraz na hybridní model

Další záplavu novinek přinese platforma Microsoft Azure, která se podle Microsoft stane základem práce s inteligentními daty prostřednictvím důsledného hybridního cloudového přístupu napříč daty, aplikacemi a infrastrukturou, ať už lokálně, nebo v cloudu.

Azure Stack se bude distribuovat prostřednictvím OEM partnerů, jako jsou Dell EMC, HPE a Lenovo. Rozšíření Azure Stack má nabídnout konzistenci, která organizacím umožní budovat a nasazovat aplikace využívající přesně stejné API rozhraní, nástroje a zkušenosti jako v Azure.

Služby Azure Cost Management mají pomoci řídit a optimalizovat spotřebu cloudu prostřednictvím jednotného, unifikovaného dohledu napříč různorodými cloudovými prostředími. Zákazníci a partneři budou moci využívat tuto službu bezplatně na řízení nákladů Azure.

Nové možnosti práce s databázemi

SQL Server bude spolu s uvedením SQL Server 2017 dostupný na Linuxu, Windows a Dockeru a umožní těmto platformám využívat svůj výkon a možnosti při práci s kontejnery, což má vést ke snadnému vývoji inteligentních aplikací využívající preferovaný jazyk.

Plně automatické služby Database Migration Service a SQL DB Managed Instance jsou nyní dostupné pro jednoduchou migraci SQL serverových databází z prostředí místní infrastruktury do Azure SQL databáze a SQL Data Warehouse přinese novou vrstvu optimalizovanou pro vysoký výpočetní výkon.

Azure Hybrid Benefit pro SQL Server pak má uživatelům umožnit maximalizaci existujících investic do licencí se zvýhodněnými sazbami a dále rozšířit příslib budování hybridních řešení a investic do zpracování dat.

Inteligentní bezpečnost a kognitivní funkce

Azure Security Center bude obsahovat nové integrované bezpečnostní prvky zaměřené na snížení zranitelností a zvýšení ochrany před hrozbami, jakož i rozšíření ochrany na hybridní prostředí.

Inovace v Azure Machine Learning, dostupné v režimu Preview, poskytnou vývojářům umělé inteligence a datovým vědcům nový soubor nástrojů na vývoj a správu strojového učení a modelů umělé inteligence v cloudu, lokálně nebo na samotných zařízeních.

Novinky v Microsoft Cognitive Services pak nabídnou všeobecnou dostupnost textových analýz a cloudové služby pro zpracování jazyka, jako jsou analýza sentimentů, klíčová extrakce frází a rozpoznávání jazyka v textové podobě.

Následovat budou funkce Bing Custom Search, což je vyhledávání přizpůsobitelné uživateli, a Bing Search v7, který poskytne relevantnější výsledky prostřednictvím Bing Web, zprávy, videa, vyhledávání obrázků, jakož i novou verzi autosuggest a kontroly pravopisu.

V neposlední řadě pak dojde k integraci Azure CosmosDB a Azure Functions, díky níž budou vývojáři podle Mirosoftu moci dosáhnout nové úrovně produktivity a vytvářet aplikace napsáním již prvních řádek kódu, což ji umožní rychleji inovovat a reagovat na novinky.

Zdroj: Microsoft
Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře