Microsoft musel stáhnout první velkou aktualizaci Windows 10 Mobile

Nový operační systém pro mobilní zařízení se dočkal první velké aktualizace a nedopadlo to dobře. Uživatelé hlásili řadu chyb a Microsoft ji musel dočasně stáhnout z oběhu.

Microsoft musel stáhnout první velkou aktualizaci Windows 10 MobileMicrosoft byl nucen stáhnout aktualizaci systému Windows 10 Mobile poté, co uživatelé hlásili řadu potíží s instalačním procesem. Společnost to oznámila na svém technickém fóru.

Aktualizace byla prvním velkým updatem mobilních Windows 10 od spuštění tohoto systému. Pro některé uživatele však nebyla dostupná, jiným se při instalaci zasekla na 0 % nebo po instalaci začala hlásit nedostatek místa v úložišti.

Microsoft podle svého vyjádření pracuje na opravě a uživatelé mají hlášení o nedostatku paměti ignorovat. Zatím však není jasné, kdy bude příslušný patch dostupný.

Pro Windows 10 Mobile to rozhodně není dobrý začátek. Systém se má přitom stát jednotným prostředím pro všechny typy zařízení, což má motivovat vývojáře k tvorbě univerzálních aplikací, které poběží na telefonu, tabletu, PC, herní konzoli a nebo jiném zařízení.

Pokud by podobné problémy pokračovaly, stávající uživatelé starších mobilních Windows by měli důvod, proč nepřejít na nový systém, čímž by se ztenčil potenciální okruh zájemců o mobilní aplikace... a to by byly špatné zprávy pro celý ekosystém Windows.

Nehledě na to, že nepovedená aktualizace pro mobilní systém reálně ukazuje, že podobný stav by mohl nastat také u hlavní verze Windows 10. Pravě to byla jedna z hlavních obav uživatelů v počátcích, kdy Microsoft oznámil, že následující verze Windows bude "poslední" a další vylepšení systému bude vydávat skrze aktualizace, tedy "jako službu".

Zdroj. IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře