Microsoft „miluje tučňáka“ a stává se členem asociace Linux Foundation

Ano, čtete dobře. Vztahy Microsoftu a Linuxu urazily dlouhou cestu od doby, kdy Steve Ballmer nazýval otevřený operační systém rakovinou a vedl proti němu nevyhlášenou válku.

Microsoft „miluje tučňáka“ a stává se členem asociace Linux FoundationNedávno jsme na jedné konferenci zaslechli frázi „Satya miluje tučňáka“ odkazující na skutečnost, že šéf Microsoftu fandí otevřenému softwaru a Linuxu. Od tohoto týdne Microsoft „miluje tučňáka“ oficiálně, neboť se stal členem asociace Linux Foundation, která se stará o rozvoj Linuxu a souvisejících projektů.

Sbližování Microsoftu a Linuxu se ve velkém projevilo téměř přesně před rokem, kdy Microsoft začal nabízet řešení od Red Hatu v rámci platformy Azure. Nutno dodat, že Satya Nadella svou „lásku k tučňákovi“ proklamoval již v roce 2014.

Microsoft se stal platinovým partnerem Linux Foundation, což jej v rámci ogranizace staví na stejnou úroveň jak další technologické giganty, například Intel, Oracle, Samsung nebo IBM. Šéf asociace Jim Zemlin uvedl, že očekává zintenzivnění snah Microsoftu ve vývoji otevřeného softwaru.

Vztahy Microsoftu a Linux Foundation přitom dříve nebyly ani zdaleka tak růžové. Někdejší CEO firmy Steve Ballmer Linux kdysi nazval „rakovinou“ a Microsoft byl obviňován z toho, že proti Linuxu vede tajnou válku. Nyní je, zdá se, vše zapomenuto.

Microsoft dělá správné kroky ve věci sblížení svého vývoje s ekosystémem, jenž je mnohem širší než Windows. Vstup do Linux Foundation je přirozenou součástí této strategie. Někdo by nad ním mohl pozvednout obočí, ale Microsoft už podnikl řadu kroků ohledně podpory Linuxu na Azure a ohledně SQL Serveru,“ uvedl Al Hilwa, programový ředitel analytické agentury IDC.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft, Linux Foundation

Komentáře