Microsoft má údajně zájem o chatovací službu Discord, je ochotný za ni dát 10 miliard dolarů

Technologický gigant nevzdává snahu vlastnit plnohodnotnou sociální síť. Aktuálně má v hledáčku gamingovou chatovací platformu Discord.

Microsoft má údajně zájem o chatovací službu Discord, je ochotný za ni dát 10 miliard dolarůAgentura Bloomberg přišla s informací, že společnost Microsoft údajně jedná o koupi gamingové chatovací služby Discord, za kterou je ochotný nabídnout částku přesahující 10 miliard dolarů. Ani jedna ze společností nicméně zprávu nepotvrdila.

Není to poprvé, co se Microsoft zajímá o chatovací sféru – vlastní službu Yammer, koupil Skype a vytvořil Microsoft Teams, přičemž všechna tři řešení podporují textovou komunikaci, v případě Skypu a Teams i audio a videohovory.

Platfoma Discord je populární zejména mezi hráči počítačových her. Na bázi serverů ovšem v době pandemie vznikají i studijní a zájmové skupiny, čtenářské kluby a další virtuální setkání. Podle Venturebeat má služba aktuálně 140 milionů uživatelů.

Pokud Microsoft Discord skutečné, otázkou podle Bloobmergu zůstává, zda ho zachová jako virtuální platformu pro setkávání hráčů počítačových her, anebo zda ho začlení do své robustní herní platformy Xbox.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © daliu - Fotolia.com

Komentáře