Microsoft letos uvede Office 2019, poběží jen na Windows 10

Nová generace kancelářské sady se na jaře objeví v podobě předběžných náhledů a na podzim by měla být uvedena její konečná verze. Microsoft však již nyní varuje, že k jejímu spuštění bude zapotřebí aktuální verze Windows 10.

Microsoft letos uvede Office 2019, poběží jen na Windows 10Microsoft oznámil, že v průběhu druhého čtvrtletí letošního roku vypustí náhledy nové generace kancelářské sady Office 2019 a finální verze aplikací spatří světlo světa během druhé poloviny roku.

Informací o konkrétních vlastnostech nové sady je zatím málo, výrobce však již nyní jasně definoval, co budou uživatelé potřebovat k jejím spuštění: operační systém Windows 10 v aktuálně podporované verzi.

Microsoft již v minulosti provázal podporu Windows 10 a konkrétních generací procesorů, byť od tohoto kontroverzního rozhodnutí nakonec musel upustit. Doba však pokročila a nelze se příliš divit, že to výrobce nyní zkouší se softwarem.

Microsoft také oznámil, že od ledna 2020 přestane poskytovat perpetuální aktualizace Office 2019 pro Windows 10 v podnikovém plánu Long Term Stable Channel, který si volí některé firmy pro možnost odmítnutí aktualizací samotného systému.

Je samozřejmě otázkou, nakolik budou podnikoví zákazníci protestovat. Microsoft se v minulosti opakovaně pokoušel postrčit firmy směrem k „rychlejším“ plánům a ty si to zpravidla nenechávaly líbit.

Na podobné spekulace je však ještě příliš brzy, neboť Office 2019 zatím nespatřily světlo světa. Přesto již víme, kdy skončí jejich podpora: Microsoft chce sadu definitivně „zaříznout“ ke 14. 10. 2025.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře