Microsoft kupuje Wand Labs kvůli jeho zkušenostem s chatovacími aplikacemi

Microsoft chce použít know-how akvírované firmy k vývoji chatbotů a virtuálních asistentů, které v budoucnu nahradí lidské pracovníky na některých pozicích.

Microsoft kupuje Wand Labs kvůli jeho zkušenostem s chatovacími aplikacemiMicrosoft oznámil akvizici společnosti Wand Labs, vývojáře chatovací aplikace pro iOS. Tým Wandu se po dokončení obchodu stane součástí divize Microsoftu vyvíjející platformy a začne pracovat na vývoji inteligentních chatbotů a virtuálních asistentů.

Slovní spojení „konverzace jako platforma“ se často objevovalo během jarní konference Microsoft Build a akvizice expertů na chatovací software se nyní stává součástí širší strategie Microsoftu poskytovat pohodlnou interakci mezi lidmi a stroji.

Microsoft (a nejen on) chce v budoucnu nabízet softwarová řešení, která nahradí některé lidské pracovníky. Tato automatizace se má objevit například v centrech zákaznické podpory, na recepcích a dalších místech.

Důvodem, proč firma kupuje právě Wand, je zkušenost týmu společnosti s integrací kódu třetích stran, sémantikou a konverzačními rozhraními. CEO Wand Labs Vishal Sharma oznámil, že provoz služeb bude po završení akvizice ukončen.

Oznámení o akvizici přišlo několik dní poté, co Microsoft zveřejnil svůj záměr koupit sociální síť LinkedIn za více než 26 miliard dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře