Microsoft kupuje startup Genee a jeho virtuálního asistenta pro organizování schůzek

Akvizice přinese Microsoftu inteligentní službu, která dokáže přetavit neurčité hlasové povely ve schůzku s pevným datem a hodinou. Microsoft tuto funkci nejspíše integruje do svého kancelářského softwaru.

Microsoft kupuje startup Genee a jeho virtuálního asistenta pro organizování schůzekMicrosoft oznámil, že koupil startup Genee, který vyvíjí virtuálního asistenta pro plánování schůzek. Služba využívá umělou inteligenci a je schopna si poradit s povely jako „vymysli termín na oběd někdy tenhle týden“ a proměnit je v konkrétní datum a čas.

Akvizice zapadá do širší strategie Microsoftu zabudovat umělou inteligenci do svých běžných řešení. Konkrétně Genee má pomoci dostat tyto pokročilé funkce do Office 365, ale je možné, že jeho schopnosti posílí i virtuální asistentku Cortanu. Smysl by měly i v Outlooku.

Produktivní software od Microsoftu již několika inteligentními vlastnostmi disponuje. Funkce Office Delve například umí vyhledávat v dokumentech sdílených v rámci organizace a vybírat z nich ty, jež jsou relevantní pro konkrétního uživatele.

Důsledkem akvizice bude ukončení provozu služby Genee k 1. 9., přičemž v tuto chvíli ještě není jasné, jaká konkrétní budoucnost ji čeká a jakým způsobem bude integrovaná do portfolia Microsoftu. Finanční podmínky akvizice nebyly zveřejněny.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © nyul - Fotolia.com

Komentáře