Microsoft kupuje Semantic Machines a zakládá nové centrum pro konverzační AI

Výrobce díky této akvizici posílil své řady o zkušené odborníky, kteří se v minulosti podíleli na vývoji hlasových technologií a umělé inteligence pro asistenty Siri a Google Now.

Microsoft kupuje Semantic Machines a zakládá nové centrum pro konverzační AIMicrosoft oznámil, že převezme společnost Semantic Machines, která se zabývá vývojem konverzační umělé inteligence. V návaznosti na tuto akvizici chce výrobce v Kalifornii založit nové centrum zaměřené na tento typ technologií.

Semantic Machines je mladá společnost, která však ve svých řadách skrývá řadu zkušených odborníků včetně bývalého šéfa vývoje hlasových technologií v Applu a dalších expertů, kteří v minulosti vyvíjeli technologie pro Siri a Google Now.

Microsoft chce využít jejich zkušenosti pro vylepšení své asistentky Cortany, ale také služby Azure Bot Service nebo chatbota Xiaolce. Cílem je podle Microsoftu „posunout hranice možného v oblasti hlasových rozhraní“.

Výrobce očekává, že kombinací umělé inteligence od Semantic Machines a svých vlastních technologií dosáhne výkonnějšího řešení schopného poskytnout přirozenější a produktivnější uživatelskou zkušenost.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: iegor @fotolia.com

Komentáře