Microsoft kupuje LiveLoop kvůli technologii pro sdílení prezentací

Akvizice Microsoftu pokračují. Koupě společnosti LiveLoop mu přinese technologii pro zkonvertování powerpointové prezentace do webové podoby.

Microsoft kupuje LiveLoop kvůli technologii pro sdílení prezentacíMicrosoft oznámil akvizici společnosti LiveLoop a její technologie pro sdílení prezentací. Ta nabízí možnost zkonvertování powerpointových souborů do URL, která si lze prohlížet ve webovém prohlížeči bez nutnosti instalace dalšího softwaru.

Webovou podobu prezentace lze kdykoliv aktualizovat a lze si ji prohlížet na libovolném počítači nebo mobilním zařízení. Microsoft chce tímto způsobem posílit možnosti spolupráce nabízené aplikacemi sady Microsoft Office.

Microsoft nekomentoval výši částky, kterou za LiveLoop zaplatí, ani neodhalil své plány, co se společností udělá. Jisté však je, že LiveLoop jako takový ukončí k 24. 4. 2015 svůj provoz a smaže data a prezentace uložené na svém webu.

Jde v nedávné době již o třetí akvizici Microsoftu, která má vést k posílení nástrojů pro spolupráci. V prosinci roku 2014 Microsoft koupil společnost Accompli a letos v únoru následovala akvizice společnosti Sunrise . V obou případech šlo o vývojáře mobilních aplikací z oblasti produktivity.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com

Komentáře