Microsoft kupuje InMage, aby posílil schopnosti Windows Azure v oblasti zálohování

Akvizicí Microsoft získá nástroj na kontinuální monitorování změn v datech a rychlou obnovu v případě jejich ztráty.

Microsoft kupuje InMage, aby posílil schopnosti Windows Azure v oblasti zálohováníMicrosoft oznámil akvizici společnosti InMage, která vyvíjí software pro zálohování a obnovu dat. Její vlajkový produkt Scout umí průběžně a v reálném čase sledovat změny v datech, aby v případě nutnosti umožnil okamžitou obnovu. Scout funguje jak v zařízeních, tak v rámci cloudové platformy.

Microsoft chce tento produkt integrovat do služby Azure Site Recovery v rámci své platformy Windows Azure. Tato služba (dříve zvaná Hyper-V Recovery Manager) se má stát cloudovou alternativou k zálohování firemních dat na vzdálené lokaci pro případ jejich ztráty.

Microsoft uvádí, že Windows Azure se má díky akvizici dostat nejlepší schopnosti pro obnovu tak ve všech typech IT prostředí, ať jde o Windows nebo Linux, fyzické nebo virtuální, Hyper-V nebo VMware.

Stávající zákazníci InMage mohou dále používat produkty této společnosti, ti budoucí si je budou moci zakoupit skrze Azure Site Recovery. Microsoft uvedl, že udrží spolupráci se všemi současnými poskytovateli služeb, kteří měli InMage v nabídce.

Finanční podrobnosti akvizice nebyly zveřejněny.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře