Microsoft kupuje Cycle Computing, aby posílil nabídku vysoce výkonných cloudových služeb

Podle Microsoftu mají organizace omezený přístup k „velkému computingu“, což chce výrobce změnit prostřednictvím své nejnovější akvizice orchestračních řešení od Cycle Computing. Cílem je umožnit širšímu okruhu podniků přejít na cloudový model.

Microsoft kupuje Cycle Computing, aby posílil nabídku vysoce výkonných cloudových služebMicrosoft oznámil akvizici společnosti Cycle Coputing, poskytovatele řešení pro orchestraci cloudových služeb. Cílem této koupě je posílení nabídky Microsoftu v oblasti tzv. velkého computingu, respektive HPC.

Cycle Computing nabízí software, který se stará o optimalizaci a přiřazování cloudových zdrojů tak, aby bylo dosaženo co nejvyšší produktivity nehledě na velikost úloh. Microsoft toto řešení již využívá, stejně jako další velcí hráči jako AWS nebo Google.

Velký computing byl příliš dlouho dostupný jen těm nejsolventnějším organizacím. V Microsoftu věříme, že přístup k možnostem velkého computingu v cloudu má potenciál transformovat velké množství podniků,“ uvedl viceprezident společnosti Jason Zander.

Akvizicie podtrhuje strategii Microsoftu pomáhat podnikovým zákazníkům s přechodem na cloudový model a přesunutím i těch nejnáročnějších úloh na pomyslná bedra poskytovatelů veřejných cloudových služeb.

Podle Jasona Zandera se stane velký computing klíčovou technologií příštích desetiletí a výpočetní sílu organizací již nepůjde měřit podle plochy, kterou zabírají jejich vlastní datacentra.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře