Microsoft kupuje Cloudyn a jeho řešení pro optimalizaci správy cloudových služeb

Uživatelé služeb Microsoft Azure dostanou díky této akvizici do rukou nástroje, které jim umožní sledovat, jaké služby využívají a kolik za ně platí. Tyto technologie podle Microsoftu umožní firmám získat přehled a optimalizovat náklady.

Microsoft kupuje Cloudyn a jeho řešení pro optimalizaci správy cloudových služebSpolečnost Microsoft oznámila plán převzít izraelský startup Cloudyn, který se zabývá monitoringem a analýzou cloudových prostředí. Cílem akvizice je posílit možnosti správy v prostředí Microsoft Azure, a to na straně zákazníků i partnerů.

Konkrétně má Cloudyn pomoci s optimalizací nákladů tím, že sleduje, jak a v jaké míře jsou používány jednotlivé služby. Jeho analytické nástroje současně dokáží vytvářet předpovědi, což má firmám umožnit plánovat své náklady i do budoucna.

Microsoft chce tyto technologie integrovat do svého produktového portfolia a nabídnout je uživatelům služeb Azure. Cloudyn momentálně spolupracuje s dalšími IT hráči a v tuto chvíli není jasné, zda akvizicí neskončí podpora konkurenčních prostředí.

Hodnota akvizice nebyla zveřejněna, hovoří se však o částce mezi 50 a 70 miliony dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Maxim_Kazmin - Fotolia.com

Komentáře