Microsoft kupuje Adallom kvůli zabezpečení aplikací a dat v cloudu

Akvizice přinese Microsoftu platformu, díky které má SaaS dosáhnout stejné úrovně zabezpečení jako aplikace běžící v podnikovém datacentru.

Microsoft kupuje Adallom kvůli zabezpečení aplikací a dat v clouduMicrosoft koupil společnost Adallom, jež se zabývá bezpečnostními technologiemi. Cílem akvizice je získat nástroje, které poskytnou IT oddělením větší kontrolu nad přístupem k aplikacím a nad daty v cloudových úložištích. Finanční podmínky akvizice nebyly zveřejněny.

Akvizice Adallomu má být odpovědí na rostoucí popularitu cloudovách služeb a častý přesun kritických aplikací z podnikových datacenter ven. Software, který Adallom nabízí, se má postarat o to, aby byl SaaS (software jako služba) stejně zabezpečený jako aplikace běžící v režimu on-site.

Platforma toho dosahuje například monitorováním privilegovaných účtů, prevencí úniků dat nebo ochranou sdílení důvěrných firemních dat. Zároveň má být schopna pomoci s dodržením legislativy týkající se nakládání s daty v cloudu.

Microsoft nebyl příliš konkrétní ohledně toho, jaké má s Adallomem plány. Uvedl pouze to, že se doplní bezpečnostní nástroje, které jsou součástí Office 365 nebo sady Enterprise Mobility Suite.

Adallom v současnosti funguje i na platformě Amazon Web Services, přímého konkurenta Microsoftu v oblasti cloudových služeb. Je však možné, že se tento stav nezmění, neboť Microsoft je pod Satyou Nadellou podstatně otevřenější ke spolupráci s konkurencí.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře