Microsoft koupil GitHub, konkurenční GitLab zaplesal

Vývojářská platforma GitLab v posledních dnech eviduje sedmninásobný nárůst nových objednávek a přibylo na ní přes sto tisíc nových projektů. Postarali se o to vývojáři utíkající z GitHubu poté, co Microsoft oznámil jeho akvizici.

Microsoft koupil GitHub, konkurenční GitLab zaplesalPokud oznámení Microsoftu o akvizici vývojářské platformy GitHub někomu udělalo skutečnou radost, byla to konkurenční platforma GitLab. Vypadá to totiž, že se výrazný počet vývojářů, kteří dosud působili na GitHubu, rozhodl velmi rychle opustit loď.

Posledních čtyřiadvacet hodin bylo naprosto šílených,“ uvedl spoluzakladatel GitLabu Sytse Sijbrandij, jehož platforma zaznamenala po oznámení Microsoftu sedminásobný nárůst objednávek. GitLab pochopitelně využil situace a začal nabízet až 75% slevy pro nové klienty.

Vývojáři opouštějí GitHub zejména z obavy, že nový majitel bude zvýhodňovat svá vlastní řešení, navzdory ujištění CEO Microsoftu Satyi Nadelly, že GitHub zůstane otevřenou platformou. Lze však očekávat, že až opadne počáteční panika, situace se uklidní.

Nemyslím si, že dojde ke znatelnému poklesu uživatelů GitHubu. Podobné obavy už jsme viděli, když Microsoft koupil Yammer, jehož uživatelská základně se však po akvizici naopak výrazně zvýšila,“ podotkl Mark Sami, viceprezident konzultační společnosti SPR.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: (c) Maksim Kabakou - Fotolia.com

Komentáře