Microsoft HoloLens 2 cílí na podniky, má přinést revoluci do spolupráce na dálku

Druhá generace brýlí HoloLens nabídne kromě přívětivější cenovky i tenčí konstrukci, větší výkon a jednodušší ovládání. Brýle pro rozšířenou realitu by měly najít využití především v podnikové sféře, kde mají přinést zásadní vylepšení pro oblast vzdálené spolupráce.

Microsoft HoloLens 2 cílí na podniky, má přinést revoluci do spolupráce na dálkuSpolečnost Microsoft tento týden představila brýle HoloLens 2, které mají oproti svému předchůdci z roku 2016 tenčí konstrukci, větší výkon a jednodušší ovládání. Microsoft s novinkou z kategorie rozšířené reality plánuje cílit na firmy.

Nové brýle slibují intenzivnější a pohodlnější uživatelský zážitek díky množství hardwarových vylepšení a bohatšímu softwarovému ekosystému. HoloLens 2 najdou využití především v oblasti podnikových aplikací pro spolupráci na dálku.

Microsoft vydal již dvě aplikace pro HoloLens. Konkrétně jde o Remote Assists, aplikaci propojující techniky v terénu s odborníky, a Layout pro návrhy virtuálních půdorysů. V budoucnu by aplikace měly být dostupné i na zařízení s Androidem a iOS.

Druhá generace HoloLens bude v prodeji za zhruba 3 500 dolarů, což je výrazné zlevnění oproti první verzi brýlí, jež stála zhruba 5 000 dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © michaelheim - Fotolia.com

Komentáře