Microsoft hlásí vynikající výsledky za druhý kvartál

Poprvé od roku 2014 se může Microsoft pochlubit dvouciferným růstem obratu. Současně zaznamenal výrazný nárůst čistého a provozního zisku a pokračující úspěch svých cloudových platforem. Hardware naopak již tradičně pokulhával.

Microsoft hlásí vynikající výsledky za druhý kvartálSpolečnost Microsoft zveřejnila své hospodářské výsledky za druhý kalendářní kvartál, respektive čtvrtý fiskální kvartál 2017, v němž dosáhla nejvyššího růstu za poslední tři roky. Obrat společnosti vystřelil meziročně o 13 % na 23,3 miliardy dolarů.

Provozní zisk pak dosáhl částky 5,3 miliardy dolarů a čistý zisk činil 6,5 miliardy dolarů, což představuje ještě úctyhodnější nárůst o 73 %, resp. 109 % ve srovnání s druhým kvartálem roku 2016.

Šéf Microsoftu Satya Nadella v tiskovém prohlášení uvedl, že se o růst postaraly především inovace napříč cloudovým potfoliem. Platformy Office 365, Dynamics 365 nebo Azure vykázaly silné dvouciferné zlepšení.

Divize Productivity and Business Processes vykázala ve druhém kvartálu 21% růst příjmů na 8,4 miliardy dolarů, o což se postaraly především první dvě jmenované platformy. Příjmy z Office 365 si meziročně zvedly o 43 %, v případě Dynamics 365 pak o 74 %.

Příjmy divize Intelligent Cloud vyrostly meziročně o 11 % na 7,4 miliardy dolarů, především díky 97% růstu obratu platformy Azure. Serverové produkty a služby pak vykázaly nárůst o 15 %, zatímco příjmy z podnikových služeb se mírně snížily o 3 %.

Třetí hlavní divize More Personal Computing pak vykázala příjmy ve výši 8,8 miliardy dolarů, což představuje 2% meziroční pokles. Ve srovnání s rokem 2016 se mírně zvedly příjmy z OEM licencí Windows (o 1 %) a gamingu (o 3 %), příjmy z telefonů a zařízení Surface naopak poklesly.

Zdroj: Microsoft, IDG News Service
Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře