Microsoft hlásí další silný kvartál a dosažení milníku v oblasti komerčního cloudu

Microsoft vyrostl ve třetím kalendářním kvartálu o 12 % a pokud si udrží současné výsledky, jeho roční příjmy z komerčního cloudu přesáhnou 20 miliard dolarů, což byl jeden z hlavních cílů stanovených pro příští rok.

Microsoft hlásí další silný kvartál a dosažení milníku v oblasti komerčního clouduMicrosoft zveřejnil výsledky svého hospodaření za první kvartál fiskálního roku 2018, který skončil ke 30. 9. 2017. Společnost v tomto období vykázala obrat ve výši 24,5 miliardy dolarů, což představuje silný meziroční nárůst o 12 %. Čistý zisk se pak zvýšil o 16 % na 6,6 miliardy.

Aby toho nebylo málo, Microsoft hlásí dosažení předpokládaného 20miliardového ročního obratu v komerčních cloudových službách, což je jedním z cílů, které se společnost stanovila pro rok 2018. K tomuto úspěchu pomohl zejména 90% nárůst příjmů z platformy Azure.

Celá divize Intelligent Cloud, pod kterou Azure spadá, vykázala 14% růst na 6,9 miliardy dolarů, přičemž celkové příjmy ze serverů a cloudových služeb vyrostly o 17 % a příjmy z podnikových služeb se zvedly o 1 %.

Výsledky divize Productivity and Business Processes se zvýšily o 28 % na 8,2 miliardy dolarů díky dvoucifernému růstu příjmů z produktů Office a Dynamics a obrat divize More Personal Computing zůstal na loňské částce 9,4 miliardy dolarů.

CEO Satya Nadella se nechal slyšet, že výsledky reflektují rostoucí zájem o inovace napříč uživatelskou základnou a vyjádřil potěšení nad tím, že si zákazníci vybírají Microsoft coby partnera pro digitální transformaci.

Zdroj: Microsoft

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře