Microsoft hlásí 116% růst příjmů z platformy Azure ve třetím kvartálu

Velký úspěch ve strategické cloudové oblasti, to je hlavní závěr vyplývající z výsledků Microsoftu za třetí čtvrtletí. Výsledky v tradiční oblasti operačních systémů naopak stagnovaly a o hardwaru raději pomlčíme...

Microsoft hlásí 116% růst příjmů z platformy Azure ve třetím kvartáluMicrosoft zveřejnil své výsledky za třetí kvartál roku 2016. Příjmy společnosti se meziročně mírně zvýšily na 20,45 miliardy dolarů, zatímco čistý zisk mírně poklesl na 4,69 miliardy dolarů. Při pohledu na jednotlivé segmenty pak zjistíme, že dosavadní trendy zůstaly nezměněny.

Největší radost má Microsoft zřejmě z výsledků cloudové platformy Azure, které se meziročně zvýšily o úctyhodných 116 %. Příjmy z Office 365 vyrostly o rovněž výrazných 51 % a tržby z řad Dynamics a Server vyrostly shodně o 11 %. Příjmy z Windows byly prakticky totožné jako o rok dříve.

A potom je tu hardware... V oblasti telefonů se nic nezměnilo, volný pád pokračoval a příjmy se propadly o 72 %. Tržní podíl Windows Phone se již počítá na promile a pokud systém přežije, tak zřejmě pouze v podnikové oblasti.

Dobrou zprávou je naopak růst příjmů z tabletů a notebooků řady Surface, které se meziročně zvýšily z 672 na 926 milionů dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře