Microsoft Edge přejde na Chromium a bude dostupný i na starších Windows

Microsoft oznámil velké změny týkající se webového prohlížeče Edge. Nově bude spoléhat na open-source kód Chromium, který využívají i jeho dva největší konkurenti. Edge má být rovněž v budoucnu dostupný i na zařízeních s operačním systémem macOS.

Microsoft Edge přejde na Chromium a bude dostupný i na starších WindowsSpolečnost Microsoft oznámila, že v příštím roce přepracuje svůj trápící se webový prohlížeč Edge. Vlastní jádro EdgeHTML bude nahrazeno open-source kódem Chromium, na jehož základech běží například prohlížeč Google Chrome.

Další novinkou bude přidání podpory pro macOS a starší verze Windows, zatímco nyní Edge funguje pouze v operačním systému Windows 10. Microsoft slibuje vylepšenou kompatibilitu, úsporný chod a hardwarovou integraci na všech typech zařízení s Windows.

Už loni se mobilní verze prohlížeče objevila na zařízeních s iOS nebo Androidem. V současné době se však webový prohlížeč trápí daleko za nejsilnější trojicí Chrome, Opera a Firefox. První dva zmiňované přitom také využívají open-source kód Chromium.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Foto: © Yuri Arcurs - Fotolia.com

Komentáře